Jaki mandat grozi za zaśmiecanie środowiska?

Jaki mandat grozi za zaśmiecanie środowiska?

Istnieją trzy rodzaje kar za zaśmiecanie. Po pierwsze, nakłada się grzywnę. Następnie otrzymujesz wykroczenie klasy 3, co oznacza, że musisz wykonać prace społeczne. Wreszcie, jeśli zostaniesz skazany za zaśmiecanie trzy razy w ciągu jednego roku, możesz zostać skazany na karę pozbawienia wolności. Ale co zrobić, jeśli nie śmiecisz dłużej niż jeden dzień? Co się stanie, jeśli ktoś zobaczy, że to robisz?

Prezentowany tekst jest efektem naszych działań w partnerstwie z astroszkic.pl

Grzywny

Prawo kalifornijskie przeciwko zaśmiecaniu może być bardzo kosztowne. Za pierwsze wykroczenie grozi grzywna w wysokości 250 dolarów i osiem godzin prac społecznych. Drugie i kolejne wykroczenia karane są grzywną w wysokości od 500 do 3000 dolarów oraz dziesięcioma do piętnastu godzinami prac społecznych. Mandaty te są umieszczone w widocznym miejscu na znakach drogowych. Ważne jest, aby znać swoje prawa jako sprawcy zaśmiecania. Grzywny za zaśmiecanie mogą być również nakładane w trybie karnym.

Kara pozbawienia wolności

Podczas gdy niektórzy uważają, że grzywna lub prace społeczne mogą być odpowiednią karą za takie przestępstwo, jak zaśmiecanie, inni sądzą, że kara więzienia za zaśmiecanie jest jedyną odpowiednią karą za ich czyny. Niezależnie od sytuacji, nie ma powodu, aby unikać oskarżenia o zaśmiecanie, ponieważ konsekwencje mogą być równie surowe, jak kara więzienia lub grzywny. Istnieje kilka czynników, które należy rozważyć przed podjęciem decyzji, czy kara pozbawienia wolności za zaśmiecanie jest dla Ciebie odpowiednia.

Wykroczenie klasy 3

Za zaśmiecanie grozi kara w postaci wykroczenia. Wymiar kary zależy od ilości zaśmiecanych przedmiotów. Za pierwsze wykroczenie grozi grzywna w wysokości od 100 do 1000 USD. Za drugie wykroczenie grozi grzywna w wysokości od 200 do 1 000 USD oraz do roku pozbawienia wolności. Oprócz grzywny, sąd może nakazać danej osobie wykonanie prac społecznych w celu ograniczenia zaśmiecania.

Czytaj również:   Czy trzeba uczestniczyć w postępowaniach sądowych?

Brak kary

Jeśli zastanawiasz się, czy za zaśmiecanie grozi jakaś kara, nie musisz się martwić. W niektórych stanach za zaśmiecanie grozi grzywna w wysokości 1000 dolarów oraz 40 godzin prac społecznych. Istnieją jednak inne kary za zaśmiecanie. W stanie Nowy Jork za zaśmiecanie w celach zarobkowych grozi do sześciu miesięcy więzienia, 40 godzin prac społecznych, a nawet zawieszenie prawa jazdy.

Różne kary

W zależności od ilości wyrzuconych śmieci, grożą Ci grzywny w wysokości od 100 do 500 dolarów oraz ewentualna kara pozbawienia wolności. Grzywny są przeznaczane na opłacenie środków kontroli śmieci w mieście, w którym popełniono wykroczenie. Oprócz kar pieniężnych, sądy mogą nakazać wykonanie od 20 do 40 godzin prac społecznych za naruszenie przepisów. Prace społeczne często polegają na zbieraniu śmieci i usuwaniu ich z własności publicznej i prywatnej. Poniżej wymieniono różne kary za zaśmiecanie.

Dodaj komentarz