W jaki sposób możemy pozyskać dodatkowe środki pieniężne?

banknot 20 zł i 50 groszy

Pozyskanie dodatkowych środków od firm pozabankowych

Nikt nie jest w stanie przewidzieć jakiego rodzaju zdarzenia mogą się nam przytrafić w bliższej lub dalszej przyszłości i w związku z tym czasem przychodzi nam się zmierzyć z całkiem nieprzewidywalnymi sytuacjami. Należy do nich zaliczyć chociażby nagłą chorobę własną albo innego członka rodziny, czy też niespodziewany remont lokum w którym zamieszkujemy. Do tych sytuacji trzeba także zaliczyć awarię pojazdu mechanicznego, którego użytkowanie jest dla nas niezbędne z uwagi na to, iż dojeżdżamy nim do miejsca pracy.

To wszystko co powyżej zostało napisane ma wspólny mianownik, a mianowicie wiąże się z mniejszym lub większym wydatkiem finansowym. Jeśli te pieniądze posiadamy to nie ma problemu, natomiast w przeciwnym razie musimy szukać pomocy. Najczęściej kroki swoje kierujemy do członków rodziny, a jeśli tam nie otrzymamy wspomożenia, to do placówki bankowej. W tym drugim przypadku musimy przedstawić szereg niezbędnych dokumentów do których przede wszystkim należy zaliczyć zaświadczenie o miejscu pracy oraz wysokości comiesięcznej pensji.

Analityk na ich podstawie sprawdzi naszą zdolność kredytową, czyli krótko mówiąc czy będzie nas stać spłacać ratę. Poza tym zwróci się do Biura Informacji Kredytowej z zapytaniem o naszą historię wcześniejszych spłat zobowiązań, jeśli oczywiście takowe były. Gdy wszystko jest w porządku, otrzymamy potrzebne nam pieniądze. Tylko że cała powyższa procedura wymaga czasu, a my potrzebujemy gotówki na już. A jeśli w dodatku, kiedy się okaże że nie mamy wspomnianej powyżej zdolności kredytowej lub też posiadamy niespłacone lub spłacane nieterminowo zadłużenie w innym banku, co zostało zapisane w BIK-u, to pieniędzy bankowych nie dostaniemy wcale.

Jaki jest jeszcze sposób aby pozyskać pieniądze?

Otóż w naszym kraju działają z dużym powodzeniem przedsiębiorstwa, które udzielają pożyczek i kredytów na innych zasadach niż tradycyjne instytucje finansowe takie jak banki. Firmy te mogą sobie na to pozwolić, gdyż posiadają swój własny budżet i przede wszystkim nie funkcjonują w strukturach bankowych. Co to oznacza? Ano to, że są całkiem inne procedury zaciągania wierzytelności. Przede wszystkim są one ograniczone do niezbędnego minimum. Nierzadko z dokumentów, jakie należy przedstawić, wystarczy ważny dowód osobisty. To wszystko znacznie skraca czas oczekiwania na tak potrzebne pieniądze.

Czytaj również:   Dział spadku — jak podzielić majątek między spadkobierców?

Po spisaniu stosownej umowy, która będzie zawierała dane pożyczkobiorcy i pożyczkodawcy, adresy oraz wysokość kwoty pieniężnej, możemy właściwie od razu liczyć na gotówkę. Zdecydowanie warto w powyższym temacie odwiedzić stronę internetową https://www.saverium.pl/, gdzie dowiemy się w jaki sposób otrzymać szybką pożyczkę i to w dodatku bez wychodzenia z domu. Oferta jest bardzo bogata, ponieważ możemy dostać wsparcie finansowe online na przykład żeby zakupić samochód lub też by przeprowadzić konieczny remont. Pożyczka jest udzielana na okres krótko lub długo terminowy. Istnieje także sposobność skorzystania między innymi z takiego produktu jak kredyt konsolidacyjny, którym to możemy spłacić zobowiązania w innych miejscach.

Dodaj komentarz