Monitoringu w domu – łatwiejsze udowodnienie potencjalnego przestępstwa

Monitoringu w domu - łatwiejsze udowodnienie potencjalnego przestępstwa

Czy zdarzyło wam się kiedykolwiek, że w waszym domu popełniono przestępstwo, na przykład dokonano kradzieży lub też kradzieży z włamaniem? I mieliście z tego tytułu problemy z udowodnieniem sprawcy jego winy lub też po prostu z jego znalezieniem? Jeżeli, tak to odpowiedzią na wasze problemy jest monitoring domowy, dzięki któremu łatwiej wam będzie udowodnić czyjąś winę. Wychodząc naprzeciw waszym potrzebom, postanowiliśmy przyjrzeć się, czym charakteryzuje się wysokiej klasy monitoring domowy.

Monitoringu w domu – łatwiejsze udowodnienie potencjalnego przestępstwa

Monitoring domowy może okazać się kluczowym narzędziem, jeżeli chodzi o ustalenie sprawców lub sprawcy przestępstwa, lub też udowodnienie winy, jeżeli wiemy, kto tego dokonał. Aby jednak monitoring mógł spełnić swoje zadania, musi on mieć odpowiednie możliwości techniczne, a mianowicie:

  • Mieć możliwość nagrywania w kolorze oraz wysokiej rozdzielczości (full HD oraz wyższej).
  • Posiadać opcję nagrywania z dźwiękiem- wtedy można rozpoznać sprawcę na przykład po głosie lub też udowodnić mu, że coś powiedział, jeżeli mamy na przykład do czynienia z oszustwem.
  • mieć na tyle duży dysk twardy, aby w móc pomieścić na nim duże ilości nagrań.
  • posiadać możliwość podglądu z internetu, dzięki czemu praktycznie z każdego miejsca na ziemi będziemy w stanie zobaczyć co się aktualnie dzieje w naszym domu lub mieszkaniu.
  • w miarę możliwości powinien on obejmować na przykład za pomocą kilku kamer wszystkie pomieszczenia w naszym domu lub mieszkaniu.
  • posiadać opcję nagrywania w nocy.

Jeżeli monitoring domowy spełnia powyższe wymagania, to możemy śmiało stwierdzić, że dzięki niemu znacznie łatwiej będzie udowodnić sprawcy popełnienie przestępstwa.

Z jakimi kosztami musimy się liczyć przy montażu monitoringu domowego?

Jeżeli chodzi o cenę, to nie można wprost powiedzieć ile montaż, wraz z zakupem podzespołów będzie nas kosztował. Wszystko tak naprawdę zależy od ceny podzespołów (z reguły im lepsze, tym droższe) oraz robocizny. Z tego względu nie można na przykład stwierdzić, ile będzie kosztował montaż monitoringu w Legionowie. Pamiętajmy, że od jakości nagrania zależeć może to, czy udowodnimy sprawcy jego winę, a więc warto zainwestować w wysokiej klasy sprzęt, oraz ekipę, która będzie umieć go zamontować, skonfigurować, a w razie potrzeby również doradzić jaki sprzęt warto wybrać, a jaki sobie odpuścić. W ten sposób mamy gwarancję, że nasze pieniądze nie pójdą na marne.

Czytaj również:   Nieudzielenie pomocy — czym skutkuje?

Podsumowanie

Odpowiedni wybór monitoringu domowego może okazać się kluczowe, jeżeli chodzi o udowodnienie potencjalnego przestępstwa. A z tym z kolei może wiązać się korzystny dla nas wyrok. Dlatego też nie warto na tym oszczędzać, gdyż kiepskiej jakości nagranie, jeżeli sprawa trafi do sądu, będzie na korzyść oskarżonego, oraz może znacząco utrudnić znalezienie sprawcy, bo na przykład kamera będzie nagrywać tylko w czerni i bieli, a w dodatku nie będzie sobie radziła z nagrywaniem po zapadnięciu zmroku. Warto więc rozważyć czy pozorna oszczędność nam się opłaci. 

Zobacz również: https://www.izabezpieczenia.pl/instalacje/instalacje-telewizji-przemyslowej/montaz-kamer-cctv-zielonka/

Dodaj komentarz